Zasłony do biura – jakie wybrać?

Domowe biuro, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa i pracy zdalnej, stało się ważnym elementem wielu mieszkań i domów. Coraz więcej osób chce zaaranżować swój kąt do pracy po to, by wykonywanie obowiązków było jeszcze przyjemniejsze. Jednym z najważniejszych elementów tego pomieszczenia są zasłony do biura. Czy wiesz, jakie sprawdzą się najlepiej?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele osób zostało zmuszonych do pracy zdalnej. Wiąże się to z koniecznością urządzenia choć skromnego miejsca do pracy w domu, która nie zawsze okazuje się tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. W miejscu zamieszkania wiele drobiazgów może rozpraszać, dlatego tak ważne jest zaplanowanie przestrzeni, w której pracujesz.

Zasłony biurowe –modny wystrój i funkcjonalność

Aby praca przy komputerze była komfortowa, w domowym biurze należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie nasłonecznienie będzie wpływać negatywnie na wygodę pracy, dlatego tak istotny jest wybór dobrych zasłon biurowych.

Popularnym rozwiązaniem są rolety biurowe lub żaluzje, które pozwalają regulować ilość wpadającego do pokoju światła. Trzeba jednak przyznać, że rolety nie wpływają znacząco na estetykę pomieszczenia. Choć bez wątpienia są praktyczne, z całą pewnością nie pomogą w jego ozdobieniu.

Jeśli chcesz zadbać zarówno o wygodę pracy, jak i modny design domowego biura, zdecyduj się na zasłony biurowe. Ten drobny detal pozwoli Ci stworzy klimat sprzyjający koncentracji i wydajnej pracy. W zależności od wybranego wzoru i koloru, możesz dowolnie kreować charakter swojego domowego office’u.

Jakie zasłony do biura wybrać?

Jeśli w Twoim domowym biurze nie brakuje światła, a wręcz bywa ono irytujące, dobrym rozwiązaniem okażą się zasłony zaciemniające. Wykonane z grubszych materiałów, doskonale chronią pomieszczenie przed nadmiarem światła i zbytnim nasłonecznieniem.

Pamiętaj, że zaciemniające zasłony do biura nie muszą być ciemne. Jeśli tylko są wykonane z wysokogatunkowego materiału, mogą przyjmować jasne barwy, np. kremową lub szarą.

Zdarza się, że domowe biuro znajduje się w pokoju o zbyt niskim nasłonecznieniu. Taka sytuacja również nie sprzyja komfortowej pracy – zbyt ciemny pokój wymaga doświetlania sztucznym światłem, które nie jest korzystne dla wzroku. Wówczas warto wybrać zasłony z delikatnego, nieco bardziej przejrzystego materiału, najlepiej w jasnej kolorystyce.

Gładkie czy wzorzyste zasłony do biura?

Pozostaje kwestia wyboru wyglądu zasłon biurowych. Lepsze będą jednolite czy te w fantazyjne wzory? Oczywiście, głównym kryterium wyboru są Twoje preferencje. Pamiętaj jednak, że bardzo pstrokate zasłony mogą odwracać Twoją uwagę (zwłaszcza, gdy znajdują się na wysokości wzroku). Z tego względu polecamy zasłony biurowe w jednolitych barwach lub te o bardzo delikatnych zdobieniach, np. kwiatowych printach.

Dobór zasłon biurowych do reszty wystroju

Wybierając zasłony biurowe, warto mieć na uwadze kolor ścian w pomieszczeniu, a także to, jakie meble się w nim znajdują. Postaraj się, aby zasłony do biura tworzyły z całą resztą spójną całość. Nie powinny być mocno kontrastowe, ponieważ wtedy mogą odwracać Twoją uwagę od wykonywanych obowiązków.

Jeśli więc ściany w Twoim biurze mają kolor jasnoszary, bez obaw możesz wybrać zasłony biurowe ciemnoszare lub białe z delikatnymi wzorami.

Nie tylko rolety do biura. Postaw na zasłony!

Zasłony biurowe stworzą w miejscu pracy przytulny, miły klimat, który sprzyja relaksowi i skupieniu. To znakomita alternatywa dla żaluzji i rolet biurowych pozbawionych wyrazu. Stwórz modną przestrzeń do pracy w swoim mieszkaniu!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *