Najlepsze obrusy wodoodporne: nasze propozycje

Kieliszek wina, odrobina ciasta czekoladowego, kropla barszczu. Wystarczy chwila nieuwagi, by podczas rodzinnego obiadu poplamić piękny obrus zdobiący stół. Ile razy zdarzyło Ci się, że trudnych plam nie dało się w ogóle wywabić? Rozwiązaniem sytuacji okaże się obrus wodo i plamoodporny.

Czym są obrusy wodoodporne?
Uprzedzamy z góry: nie mówimy o plastikowych ceratach, które mogłeś uświadczyć podczas wizyt u babci. Choć te gwarantowały stuprocentową wodoodporność, trzeba przyznać, że prezentowały się odrobinę tandetnie. Nowoczesne obrusy wodoodporne to zupełnie nowa jakość, która pozwoli Ci cieszyć się doskonałym designem oraz funkcjonalnością.

Obrusy wodoodporne dostępne w naszym sklepie są wykonane ze specjalnej hydrofobowej tkaniny, która nie wchłania ani wody, ani innego rodzaju płynów. Cząsteczki wilgoci osadzają się na powierzchni obrusu, z której bez problemu można go zetrzeć za pomocą zwykłej ściereczki.

Obrus wodoodporny – zastosowanie
Obrusy plamo i wodoodporne stosujemy w celu zabezpieczenia stołu przed działaniem wilgoci. Zwykłe obrusy z łatwością przepuszczają rozlaną ciecz, którą trzeba natychmiast zetrzeć, aby uniknąć napuchnięcia drewna. Obrus, który nie przepuszcza wilgoci, znakomicie uchroni Twoje ulubione meble przed uszkodzeniem.

Obrus plamoodporny. Kiedy się sprawdzi?
Wszystkim naszym klientom rekomendujemy obrusy wodo i plamoodporne jako skuteczne zabezpieczenie stołu w trakcie imprez towarzyskich. Z takim dodatkiem nie będziesz musiał martwić się rozlanym napojem czy sosem. Ciekłe substancje na pewno nie przenikną do drewna i nie wywołają jego uszkodzenia. Sam obrus wystarczy przetrzeć, by w kilka chwil odzyskał nienaganny wygląd!
Obrus plamoodporny świetnie nada się także na każdą imprezę plenerową. Niestraszny mu nagły deszcz czy zwiększona ekspozycja na działanie promieni UV.
Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, z pewnością nieraz przyszło Ci prać obrus porysowany farbami czy mazakami. Niestety, usunięcie farby i tuszu ze zwykłej tkaniny może być bardzo trudne. W przypadku obrusów wodoodpornych, o wiele szybciej usuniesz nawet bardzo uporczywe zabrudzenia wyrządzone przez malucha.
Jaki obrus plamoodporny wybrać?
W Romeli znajdziesz bardzo bogatą ofertę obrusów wodoodpornych W trosce o najlepszy styl, proponujemy przede wszystkim klasyczne obrusy białe, beżowe oraz popielate. Pierwsze dwa warianty świetnie pasują do wnętrz urządzonych klasycznie, z kolei ostatni do domów i mieszkań w nowoczesnym stylu. Nasze obrusy można z powodzeniem stosować zarówno w jadalni, jak i w kuchni.

Znajdziesz u nas wodoodporne obrusy w kształcie prostokąta lub koła, z bardzo subtelnymi wzorami. Oferujemy modele w rozmaitych rozmiarach, abyś bez problemu mógł dobrać właściwy wariant dla swojego stołu.

Jak dbać o obrus wodoodporny?
Plamoodporne obrusy mają również jedną istotną zaletę. Nie trzeba trudzić się, by przywrócić je do świetnego wyglądu. Zapomnij o wybielaniu i namaczaniu ich w specjalnych środkach. W awaryjnych sytuacjach wystarczy mokra ściereczka, a od czasu do czasu – zwykłe pranie.

Obrusy plamo i wodoodporne: podsumowanie
Obrus o właściwościach wodoodpornych powinien znaleźć się w każdym domu. Ten prosty dodatek sprawdzi się szczególnie podczas imprez, a także wówczas gdy w domu przebywają dzieci. Pamiętaj też, że nowoczesny plamoodporny obrus to nie staromodna cerata, a dodatek, który może wyglądać bardzo efektownie. Sprawdź naszą ofertę obrusów do zadań specjalnych i wybierz swój model!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *