Firany bez prasowania

Wybieramy eleganckie firany bez prasowania
Czy to możliwe? Oczywiście, że tak – wystarczy zdecydować się na odpowiedni model! Jeśli nie znosisz prasować firan po praniu, mamy dla Ciebie kilka znakomitych propozycji. Te firany nie wymagają wiele uwagi, by wyglądać elegancko.

Piękna firana może być najlepszą ozdobą pomieszczenia. Oczywiście pod warunkiem, że zawieszona na karniszu prezentuje się nienagannie. Jeśli widać na niej niedoprasowania, efekt będzie po prostu niechlujny. Powiedzmy sobie jednak szczerze: kto z nas lubi prasować firany? My również za tym nie przepadamy, dlatego przygotowaliśmy propozycje dla wszystkich „wygodnickich” – eleganckie firany bez prasowania.

Firany bez prasowania. Jaki model wybrać?

Istnieje co najmniej kilka typów firan, które nie wymagają wygładzania żelazkiem. Każdy z nich znajdziesz w naszym sklepie. Oto firany, które wyglądają pięknie zaraz po rozwieszeniu!

Gładkie firany bez prasowania – żakard
Pierwszy rodzaj firan, których nie trzeba prasować wykonany jest z na tyle ciężkiego materiału, że wygładzają się one pod własnym ciężarem. Mowa o firankach żakardowych. Choć wyglądają lekko i zwiewnie, żakard to grubszy materiał, który bez problemu wyprostuje się zawieszony na karniszu zaraz po praniu. Zaletą żakardowych firan jest bez wątpienia bogaty wybór pięknie zdobionych modeli.

Kreszowane firany bez prasowania
Świetnym rozwiązaniem dla osób praktycznych są firany z kreszu, a więc materiału celowo pogniecionego. Ich nierówna faktura daje bardzo ciekawy efekt, który znakomicie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Ty z kolei będziesz mógł zapomnieć o prasowaniu firan. Mało tego, kreszowaną firanę po praniu warto celowo delikatnie wygnieść, by wyglądała jeszcze ciekawiej.

Sznurkowe firany bez prasowania
Z oczywistych względów nie prasujemy również firan sznurkowych, zwanych makaronami. Takie modele zawsze wyglądają świetnie. Pamiętaj jednak, że przed praniem makaronów trzeba zabezpieczyć je przed plątaniem, związując je w kilku miejscach.

Firanki bez prasowania typu siatka
Wszelkie firany, których splot przypomina siatkę będą świetnie zachowywać się na karniszu zaraz po rozwieszeniu. Jeśli interesuje Cię taki model, poszukuj go wśród firan żakardowych.

Jak prać firany bez zagnieceń? Wskazówki

Aby zminimalizować ryzyko zagnieceń, stosuj proste zasady i ciesz się firanami bez prasowania – idealnie gładkimi i eleganckimi.

Pierz firany w niskiej temperaturze – do 30 stopni Celsjusza.
Stosuj dobre środki piorące dedykowane firanom.
Zrezygnuj z wirowania lub ustaw jak najniższe obroty. Lekko wilgotne firany „wyprasują się” same pod własnym ciężarem na karniszu.
Stosuj preparaty zmiękczające tkaniny, przeznaczone do firanek.
Które firany trzeba prasować?

Wiesz już, jakie firany bez prasowania wybrać. Warto zapamiętać także, jakie modele wymagają nieco więcej uwagi. Zasada mówi, że im cieńszy materiał, tym większe ryzyko zagnieceń. Są na nie narażone leciutkie firany woalowe i tiulowe. Choć prezentują się bardzo elegancko, ich przygotowanie do zawieszenia zajmie Ci nieco więcej czasu. Ostrożnie z niektórymi modelami firan panelowych. Te fasony również są narażone na zagniecenia powstałe w trakcie prania. Na szczęście, firanki panelowe są bardziej „kompaktowe”, dlatego wyprasujesz je znacznie szybciej, niż obszerne modele. Firany bez prasowania to świetna propozycja dla osób, które nie mają czasu i chęci na to, by długo przygotowywać okienne dekoracje. Należysz do tego grona? Już dziś wybierz model dla siebie!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *